Folkreiss “Otrais Rullītis 2009”

Šodien atkal notika kārtējais Folkreisa posms un atkal Jelgavas “Rullīšu” trasē. Klātienē to devās skatīties tikai Pēteris ar Gaidi un pamanījās ietrāpīt arī Ātruma cilts intervijā. Cerams, ka tas būs ticis arī raidījumā, kuru ar nepacietību gaidam, kad publicēs – katrā ziņā TV ekrānos to varēs vērot trešdien, 22:50 LTV7 kanālā.

Tālāk seko īss izklāsts par sacensībām Pētera interpretācijā.

Kopā ar savu tēti devos uz Jelgavu skatīties kārtējās Folkreisa sacensības. Mans mērķis, dodoties turp, bija pārliecināt savu tēti par to, ka Folkreisa mašīnas sagatavošanai patiešām pietiek ar tiem 950EUR. Kā arī parādīt viņam, kas un kā notiek šajās sacensībās.

Tā nu nokļuvuši galā, devāmies uz Folkreisa tehnisko parku apskatīties jaunos dalībniekus, kā arī atkal pasmelties informāciju par dažiem tehniskajiem risinājumiem jau sagatavotajās mašīnās. Varētu teikt, ka pirms sākās pirmie braucieni, tētis bija sapratis visu, kas viņam iepriekš nebija skaidrs, un pat noskatījis sev favorītu – Mazda 626, jo pats pārvietojas ar Mazda 6 un par šīs markas automašīnām ir augstās domās. Šajā momentā es jau sāku domāt tā – ja jau tagad viņš izrāda emocijas un fano par kādu, tad kā būs tad, kad piedalīšos es?

Tad nu starp kādu braucieniem atkal devāmies paskatīties mašīnas un iešāvās doma, ka jāaiziet pēc kafijas. Ejot tai pakaļ, pamanīju, ka pretī nāk Sanita no Ātruma cilts ar operatoru. Tad nu skatos, ka viņi stūrē mūsu virzienā un tajā momentā es sapratu, ka viņi tiešām nāk pie mums. Labākais bija tas, ka braucot uz Jelgavu, es vēl iedomājos, ka šitā varētu notikt un notika arī! Tad nu Sanita pajautāja vai vēlamies atbildēt uz dažiem jautājumiem un kāpēc gan neizmantot tādu iespēju, jo kā nekā esmu cilvēks, kurš pats gatavojas piedalīties šajās sacensībās. Tad nu iespējams, ka būšu ar savu tēti nedaudz redzams Ātruma cilts raidījumā, kas būs skatāms 19.08.2009. 22:50 LTV7.

Bija arī dažas lietas, kuras man izraisīja nesaprašanu. Viena no tām bija sekojoša – dalībnieks, kurš piedalās ar zilu OPEL ASCONA, bija saregulējis priekšējās riepas galīgi šķības un es īsti nesapratu jēgu tajā, jo šaubos, ka tas uzlaboja auto saķeri. Vēl viena lieta, kas manī izraisīja lielu pārsteigumu, bija tas, ka dzeltenajam GOLF momentā, kad tas apmeta kūleni un piezemējās, pilnībā izbira priekšējais stikls! Šāds kūlenis autosportā, manuprāt, nav nekas īpašs, bet izbrīnu izraisīja tas, ka stikls izbira pilnībā, kas nozīmē, ka viņam nebija TRIPLEX stikls, kas, savukārt, ir pretrunā ar tehniskajiem noteikumiem. Pēdējā lieta, kas manī izraisīja nesaprašanu, bija tas, ka viens no sportistiem, kas brauca ar Mazda 626, no sākuma kaut kā pārāk daudz līkumos “krāmēja” to mašīnu, un līdz ar to varēja redzēt, ka viņš ar to zaudē laiku, bet nu es jau neesmu treneris, kas iespējamajam konkurentam mācīs braukt. Tā kā pats ar auto braucu nedaudz mazāk kā gadu un vēl neesmu nekāds rallija braucējs, taču, manuprāt, par auto vadīšanu zinu pietiekoši daudz, tad pateicoties šādai mašīnas “mētāšanai” līkuma izejā auto aizslīd ļoti tuvu trases malai, kas, savukārt, nav pārāk labi.

Un visbeidzot – šobrīd esmu 100% pārliecināts par to, ka pašlaik laikam būšu jaunākais braucējs Folkreisā, un līdz ar to, iespējams, arī kļūdīšos vairāk, bet nu gan jau viss būs labi.

Kopumā man patika sacensības un nevaru sagaidīt, kad beidzot pabeigsim mašīnu un startēsim paši!

Posma rezultāti.

Be Sociable, Share!

4 domas par “Folkreiss “Otrais Rullītis 2009”

  1. p.s. ja kautkas nav saprotams – par tām tehniskajām lietām – droši tak var prasīt arī dalībniekiem – gan jau paskaidros :)

  2. Par tehniskajām lietām viss ir skaidrs. Tam, ka man vel jāaug es piekrītu, bet nesaprotu kpc jāraksta tā, ka nevar saprats neko. Un kas tur smieklīgs arī nesaprotu. Lūgums no manas puses ir tikai viens. Vismaz ja izsaki savu viedokli tad paskaidro par ko tu precīzi to saki. Savādāk tevis rakstītais ir 0 vērts. Nesaprotu par kuru vai kādu no nesaprašanām iet runa. Un ja saproti tad jau var paskaidrot, lai bērni kuriem vel jāaug arī saprot… ;)

Ierakstīt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki marķēti ar *

*